Fitness doplňky

Aminokyselity

Aminokyseliny jsou části bílkovin a jsou nezbytné pro růst svalů, regeneraci a ochranu svalové hmoty před poškozením. Aminokyseliny běžně přijímáme ze stravy. Pokud však nemáme dostatečně vyváženou a pravidelnou stravu, je potřeba sáhnout po vhodném doplňku stravy a aminokyseliny tímto doplnit. Aminokyselinové doplňky stravy jsou důležité nejen pro kulturisty, ale taky pro vytrvalostní a aerobní sportovce.

Proteiny

Proteiny, nebo-li bílkoviny, jsou základním stavebním kamenem pro růst svalové hmoty a patří mezí základní fitness doplňky. Hlavním zdrojem bílkovin je kvalitní strava, kterou lze dále podpořit vhodnými doplňky. Nejčastějším podoporujícím zdrojem bílkovin jsou proteinové přípravky, které slouží k doplnění celkového počtu denní dávky bílkovin. Ta by měla být cca 2g/kg tělesné hmotnosti (v závislosti na sportovních ambicích a výkonu). Bez proteinových doplňků se prakticky neobejde žádný aktivní sportovec, který dbá na ochranu, udržení a růst svalové hmoty.

Anabolizéry a NO doplňky

Anabolizéry jsou látky, které zvyšují svalovou sílu, výkon a podporují tvorbu kvalitní svalové hmoty. NO doplňky jsou mnohdy považovány za podskupinu anabolizérů. Stimulují tvorbu oxidu dusnatého. Ten napomáhá k rozšíření cév, kterými následně do svalů putuje více živin a kyslíku. Tím se zvyšuje výdrž a schopnost regenerace těla.

 

Kreatin

Kreatin je považován za jeden z nejúčinnějších a nejpoužívanějších doplňků stravy pro zvýšení výkonu a růst svalové hmoty. Naše tělo si kreatin v určitém množství vytváří samo. To však není pro potřebný nárůst svalové hmoty dostačující, a proto je nutné kreatin získávat z jiných zdrojů, např. ze stravy nebo v hodnotnější míře z doplňků výživy.

 

Sacharidy a gainery

Fitness doplňky v podobě sacharidu jsou základním doplňkem stravy určeným pro nárůst svalové hmoty a zvýšení tělesné hmotnosti. Toho je dosaženo vyšším příjmem energie z makroživin (bílkoviny, sacharidy, tuky) do organismu, jejich nadbytek pak startuje svalový a tkáňový růst. Gainery dosahují maximálně 30% bílkovin na 100g a jsou určeny především k užití po tréninku, aby byly doplněny zásoby glykogenu. Ten má v konečném důsledku vliv na svalový růst a regeneraci.

Kloubní výživa

Kloubní výživa je pro sportovce velmi důležitým, ale taky velmi často opomíjeným doplňkem stravy. Je vhodné ji užívat jako prevenci, jež chrání celé kloubní spojení (chrupavky, vazy, šlachy) před nadměrným opotřebením. Podporuje regeneraci v případě problémů (bolesti kloubů).

 

Spalovače tuků

Spalovače tuků snižují hladinu cholesterolu. Upraví problematické partie Vašeho těla. Spalovač tuků působí i proti opětovnému ukládání, dodává energii a omezuje chuť k jídlu. Spalovače tuků jsou nejznámějších přípravky,které jsou určené ke snižování hmotnosti. Spalovače tuků umožňují spalování tuků i u jedinců, kteří nejsou fyzicky aktivní a tím i zrychlují klidový metabolismus. L-CARNITIN je součástí mnoha spalovačů tuků.

Kategorie spalovačů tuku je velmi často vyhledávanou všemi, kdo chtějí zredukovat svoje tukové zásoby a snížit hmotnost. Zahrnuje v sobě látky, které napomáhají využití tuku jako zdroje energie – lipotropní, ale také ty, které podporují produkci tělesného tepla – thermogenní.

Fitness doplňky za naším barem

V naších posilovnách vám rádi nabídneme všechny tyto zmíněné doplňky výživy. V případě, že budete mít jakýkoliv dotaz zaměřený na fitness doplňky výživy, tak se neváhejte zeptat naší obsluhy, která se vám bude snažit odborně poradit a vše náležitě vysvětlit.

True-Mass protein
MP Assault fitness doplněk
Animal pak fitness doplněk
pokorny-jarek

Autor: Pokorný Jarek

trin

Spoluautor: TriN